Sağlıklı Yaşam Koçluğu

SAĞLIKLI YAŞAM VE KİLO VERMEK YADA ALMAK şu an Dünya'yı tehdit eden iki durumdan biri kanser, diğeri obezite. Bu iki hastalık da çok ciddi oranlarda dünyayı ve insanları tehdit etmekte..

Yanlış beslenme, hareketsiz yaşam sosyal ağlarının artması ve orada geçirilen hareketsiz zamanlar, duygusal boşluklar ve benzeri bir çok sebep kilo almamıza neden oluyor. Her gün yüzlerce yeni diyet listeleri, söyleşiler, kişiler bunun önüne geçmek için yeni şeyler üretiyorlar.

Hepimiz hayatımız da bir kezde olsa kilo ile ilgili kaygılarımızdan dolayı bir çok yöntemi denedik yada denemek istedik ..

Sonuç;

Diyen ve sonucunda dayatma yemek listeleri ile bir başına kalan her gün yayınlanan sosyal medya gazetelerdeki diyet listelerini uygulayanlar ilk 3 gün başaran diğer günlerde kaçamaklarla kendini kandıranlar. Madem o kadar para verdik dediğini uygulayacağım diyenler, istemeye, istemeye otlar, meyveler tüketip şu diyet bitse de hayatımı geri alsam diyenler, aman ne olacak o kadar tuttum kendimi şundan  bir tadım alayım deyip başa dönenler... İstediği kiloya  gelip, bir süre sonra eski halini arar hale gelenler, sporu işkence olarak görenler. 

Zayıflamak, vardığınız hedefte kalmak,sağlıklı bir yaşam oluşturmak, farkındalık ile mümkün desem size!!

Nasıl olur, neyin farkındalığı o da neymiş, demenizi duyar gibi oluyorum. Zayıflama ve kilo vermek için hedefleri belirleme ve o yolda devam etme, yeni bir yaşam biçimi edinme, evet amaları ortadan kaldırmak, başlamak için neye ihtiyacı olduğunu, yada önündeki engellerin ne olduğunu, nasıl başlayacağı ve sonrasında nasıl devam edeceği en zor anda bile motivasyonun nasıl yükselteceğini tüm bunların cevapları farkındalık yaratarak zayıflama metodunda!.

 EVET EVET yanlış okumuyorsunuz sağlıklı yaşam yaratmakta ne yiyeceğini, ne kadar yiyeceğini, söylemeden kişinin kendi yaşam biçimine göre yine kendi isteği ile oluşturacağı hedefine farkındalıkla adım atmalarına destek oluyoruz..

Birileri bizim adımıza düşünsün, karar versin, uygulasın, düzeni kursun ben bir ara dahil olurum düşünce kalıplarının altındaki duyguyu tanımlamadan kişinin kendi isteklerine cevap bulması, nasıl yapacağını  ve yolda nasıl kalacağını bulması çok kolay değil..

FARKINDALIK YARATAK VERİLEN KİLOLAR GERİ ALINMIYOR, KAZANILAN TÜM ALIŞKANLIKLAR UZUN VADEDE FAYDA SAĞLIYOR, DEĞİŞMESİNİ İSTEDİĞİNİZ YAŞAM BİÇİMİNİZE ÇOK DAHA KOLAY ADAPTE OLUYORSUNUZ  HİÇ SEVİLMEYEN SPOR BİLE KİŞİNİN VAZGEÇİLMEZİ OLABİLİYOR...

Koçluk ilişkisi bittikten sonra bile, varılan hedefte danışan kendi başına devam edebiliyor. Herşey bu kadar kolay ise şu an neyi düşünüyorsunuz? 
Gerçekten işe yarıyormu? Hiç bir şeyi denemeden bilme şansımız yok kişinin kendisini bulması için  için tek şeye ihtiyacı var FARKINDALIK ..

Bu elinizde her kapıyı açan bir anahtar, ne zaman ve nasıl kullanacağınız size kalmış. Koçluk önce farkındalığı, sonrada kilitli kalmış tüm kapılarınızı önünüze getiren güçlü rehber. Kilitli kalan tüm kapılarınızı açmak İçin sizi bekliyorum tek yapmanız gereken deneyimlemek...

Sağlıklı yaşam denilince artık sadece zayıf fit bir vücuda sahip olmak ve diyetler değil bütünsel bir yaşam formu aklımıza gelmeli, çünkü bunların hepsi birbirini destekleyen süreçler olmalıdır. Sağlıklı yaşam koçu sağlıklı seçimler yapmayı öğreterek ömür boyu kalıcı fit bir bedene ve temiz bir zihne sahip olabilmeniz için size yardımcı olur.

Fazla kiloların ve sağlık sorunlarının büyük çoğunluğu bilinçaltı sebeplerden dolayı oluşmaktadır. İnsanlar fazla kilolarından nasıl kurtulacaklarını aslında bilirler fakat sağlıklı yaşama geçmek için ilk adımı atmakta zorlanabilirler, bunun sebebi de çoğunlukla kendilerinin bile farkında olmadıkları bilinçaltlarına süpürülmüş düşünce ve duygulardır. Sağlıklı yaşam koçluğu bu ilk adımı atmak istediğiniz zaman size destek olacaktır. 

Sağlıklı yaşam koçluğundan faydalanırsanız bu süreçte neler yaşarsınız?

-Sağlıklı beslenme alışkanlıklarınız kalıcı hale gelirler.

-Moda diyetlerin ve ticari ürünlerin sizde sadece gelip geçici etkileri olduğunu anlarsınız.  

-Artan enerjiniz sayesinde spora, kendinize ve sosyal hayatınıza daha verimli ve kaliteli zaman ayırabilirsiniz.

-Uykularınız düzenli olur.

-Ani açlık krizleri ve şeker atakları sona erer.

-Vücudunuzu daha iyi dinleyebilir ve anlayabilri hale geldiğiniz için kendi kendinizin doktoru olma yoluna girersiniz. 

-Zararlı alışkanlıklarınızdan (sigara gibi) kurtulursunuz.